Учитель математики Павлік М. М.

Із досвіду роботи

Новини

Педколектив

Наші досягнення

Методична скарбниця

Козацькі традиції

Гордість школи

Наші випускники

Із історії школи

Шкільна країна

Навчальна робота

Урок математики в 5  класі

Урок математики в 5  класі

Тема: Подорож у місто Математики.

Мета: Узагальнити і систематизувати знання вивчених тем, формувати  уміння і навички виконувати дії з дробами, відсотками. Розвивати логічне мислення, інтерес до математики.

Обладнання: Карта міста Математики, карточки, фішки, секундомір.

Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань.

Форма проведення. Урок-конкурс.

На урок запрошуються батьки всіх учнів класу, учителі школи. В склад журі входять учні 10 класів.

Хід уроку:

І. Організаційний момент. Вступне слово учителя(тема та мета уроку)

ІІ. Узагальнення та систематизація знань.

(Для проведення конкурсів клас ділиться на три команди. Кожна команда вибирає собі капітана)

І. зупинка Вулиця Правил (Кожній команді задаються питання. За кожну правильну відповідь нараховується 1 бал, вручається фішка.)

               Питання для першої команди

1. Компоненти дії віднімання.

2. Як знайти невідомий множник?

3. Як називається число, яке записується над рискою дробу?

4. Які дроби називаються правильними?

5. Градусна міра розгорнутого кута?

6. Який кут називається тупим?

7. Гектар-це одиниця виміру...

8. Як додати десяткові дроби?

                 Питання для другої команди

1. Компоненти дії ділення.

2. Як знайти невідомий додаток?

3. Яка роль коми в запису десяткового дробу?

4. Які дроби називаються неправильними?

5. Яким приладом вимірюють кути?

6. Який кут називається прямим?

7. Дециметр-це одиниця виміру...

8. Як помножити два десяткових дроби?

                   Питання для третьої команди

1. Компоненти дії додавання.

2. Як знайти невідомий відємник?

3. Як називається число, яке записується під рискою дробу?

4. Що таке мішані числа?

5. Градусна міра прямого кута.

6. Який кут називається гострим?

7. Кілограм-це одиниця виміру...

8. Як розділити два десяткових дроби?

      

          ІІ. зупинка Перехрестя Дробів

Щоб перейти перехрестя, треба виконати завдання, яке розвязують всі учасники ланцюжком. Зараховується правильність і швидкість.

               Завдання для першої команди

1. Порівняти дроби:

а)

                  б) 0,5 і 0,52.

 

2. Виконати дії:

   0,8*10;

   23,5 : 10;

   4,8 * 0,1;

   2,7: 0,01;

    4,2* 0,5;

   40: 0,4;


   2-0,7;

 


                               Завдання для другої команди

1. Порівняти дроби


a)                б) 0,71 і 0,74

 

2. Виконати дії:

   2,41*100;

   75,48*0,01;

   2,7: 0,1;

   14,4*0,4;

   20: 0,5;


   2,06+11,04;

 

   72,84: 100.

                                Завдання для третьої групи

1. Порівняти дроби:


а);                       б) 0,83 і 0,8.

 

2. Виконати дії:

    9,2*1000;

    748,5*0,001;

    2,7:0,001;

    13,8*0,5;

    0,5*2;


    2,85-1,5;

 

     57,2:100.

Журі підводить підсумки цього конкурсу і загальний підсумок двох конкурсів.

                 ІІІ. Зупинка Палац Відсотків

Кожна команда розв’язує одну задачу, а капітани змагаються на Прибережній Капітанів. Команді, котра першою правильно розвяже задачу, нараховується 5 балів, другою-4 бали, останньою-3 бали.

Задача 1. Три трактористи зорали 940 га землі. Перший зорав 35%, а другий-25% всього поля. Скільки гектарів зорав третій тракторист?

Задача 2. Коли турист проїхав 75%шляху, йому ще залишилось проїхати 85 км. Скільки всього кілометрів проїхав турист?

Задача 3. На ремонт приміщення було виділено 5500грв., але витратили 5830грв. На скільки відсотків більше витратили грошей?

         4. Зупинка Прибережна капітанів

Завдання для капітана першої команди:

1. Знайти значення виразу 5,7n-2,9n+3,1, якщо n=0,7.

2. Округлити до сотих 745,274.

3. Як зміниться число, якщо його помножити на 0,25?

Завдання для капітана другої команди:

1. Знайти значення виразу:

(4,3х-2,1х):5,5; якщо х=4,1.

2. Округлити до десятих: 141,274.

3. Як зміниться число, якщо його розділити на 0,25?

Завдання для капітана третьої команди:

1. Знайти значення виразу:

(5,8р+8,8р)*4,2; якщо р=10.

2. Округлити до тисячних 0,902.

3. Як зміниться число, якщо його помножити на 0,5?

Максимальна кількість 3 бали.

Журі підводить підсумки в “Палаці Відсотків” і турнірі капітанів. Об’являють загальний рахунок.

         5. ЗупинкаПлоща Геометрії.

Команди виконують завдання і здають журі. Зараховується правильність, акуратність і швидкість виконання.

          Завдання для першої команди.

1. Накреслити і позначити пряму.

2. Побудувати кут АМК=45* за допомогою транспортира.

3. Знайти площу квадрата із стороною 6см.

           Завдання для другої команди.

1. Накреслити і позначити промінь.

2. Побудувати кут 90* за допомогою транспортира.

3. Знайти площу прямокутника із сторонами 2см і 3см.

           Завдання для третьої команди:

1. Накреслити та позначити відрізок.

2. Побудувати кут 135* за допомогою транспортира.

3. Знайти периметр прямокутника із сторонами 4см і 5см.

Журі підводить підсумки змагань на Площі геометрії, а також кінцевий результат.

ІІІ. Підсумок уроку.

     Учні, які були активні на уроці, відповідно оцінюються.

Домашне завдання.                 

   


Hosted by uCoz


Hosted by uCoz
Рейтинг@Mail.ru