Методична скарбниця

Урок української мови, проведений у рамках ІХ Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" (районний етап) у 2-А класі Вітченко Наталею Григорівною

Новини

Педколектив

Наші досягнення

Козацькі традиції

Гордість школи

Успіхи випускників

На головну

1

1

Урок української мови,

проведений у рамках ІХ Всеукраїнського конкурсу “Учитель року”

(районний етап)

у 2-А класі

Вітченко Наталею Григорівною

Тема. Звук [ґ]. Букви Ґ, ґ. Письмо букв, слів з вивченими буквами.

Мета. 1.Познайомити дітей із звуком [ґ], буквами, що його позначають на

письмі.

2.Вчити правильно читати склади та слова з буквою ґ.

3.Навчити писати малу та велику букви Ґ, ґ, слова з вивченими буквами.

4.Вдосконалювати мовні уміння учнів, прищеплювати навички мовного

етикету.

5.Розвивати фонематичний слух, збагачувати словниковий запас.

Працювати над

розвитком діалогічного мовлення дітей. Розвивати вміння складати

речення.

7.Виховувати спостережливість, любов до тваринного світу.

Обладнання. 1.Зразки писаних та друкованих букв Ґ, ґ.

2.Скоромовка, фразеологізми.

3.Таблиці слів з новою буквою.

4.Малюнки предметів, у назвах яких є буква ґ.

5.Малюнок великої ґави з конвертами.

Перебіг уроку

І. Організація класу до уроку.

– Любі діти! Сьогодні нашої рідної української мови буду навчати вас я. Я –

ваша гостя, а ви – господарі свого класу і школи. Чи знаєте ви, як зустрічають

гостей? (Їм намагаються зробити щось приємне). Я сподіваюся, що ви, як

добрі господарі, зробите все, щоб віл нашої зустрічі у мене залишилися

найприємніші спогади. А я буду намагатися вчити вас так, щоб вам було

дуже цікаво на нашому уроці. Домовилися? Тоді починаємо урок.

Попрацюйте всі старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у вашім другім класі

Діти просто молодці.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Повідомлення теми і задач уроку:

- Діти, я прийшла на урок не сама. Разом зі мною до вас на урок

прилетіла ця казкова пташка – красуня. ЇЇ родичі вже відлетіли у вирій,

а вона захотіла допомогти нам на уроці.

- Хто з вас знає, як звуть нашу гостю?

- Подивіться, яка вона гарненька! Яке цікаве намисто у неї на шиї! Хто з

вас здогадався, з чого ґава зробила свою прикрасу? (З ґудзиків).

 

2

- А ще вона принесла у подарунок свою улюблену букву. ЇЇ ім’я

починається саме з неї.

- Який перший звук у слові ґава? Він вимовляється дзвінко.

- А позначається він буквами Ґ, ґ.

- Сьогодні на уроці ми з вами будемо вчитися правильно вимовляти

слова з новою буквою, навчимося її писати, а також читати слова з цією

буквою.

- А допомагати нам у цьому буде наша гостя ґава, яка пообіцяла

подарувати на згадку по ґудзику з намиста дітям, які будуть гарно

виконувати її завдання на уроці.

2. Знайомство з друкованими буквами Ґ, ґ.

- Ґава принесла нам кілька конвертів. Давайте розкриємо один з них.

І конверт

Тут для кожної дитинки

Нової букви фотознімки.

Вам їх на пам’ять хочу дати,

Щоб ви слова змогли читати.

(Діти отримують картки з буквами).

Буква “ґе” така ж, як “ге”,

Придивляйтесь пильно, очки!

Тільки ходить буква “ґе”

Дуже гордо – з козирочком.

(Аналіз друкованої букви, вимова звука, який позначається на письмі буквою

“ґе” ).

ІІ конверт

А у другому конверті – вам нові слова.

Тільки правильно читайте,

Звук [ґ] чітко вимовляйте!

(Читання слів з таблиці на дошці).

ґава ґелґотати

ґанок ґудзик

ґедзь аґрус

ґвалт дзиґа

ґазда ґрати

ґрунт ґуля

- А тепер розкрийте свої підручники на сторінці 78 та прочитайте

стовпчики слів з перекладом на російську мову. Намагайтеся

запам’ятати, що означають ці слова.

- Давайте пограємо в гру “Перекладачі”. Я буду казати російське слово, а

ви перекладайте його на українську мову.

- Молоці, ви дуже гарно упоралися з цим завданням ґави. Вона дуже

задоволена.

 

ІІІ конверт

Маєте бажання дізнатися про наступне завдання?

Ґава речення несла дітям для читання.

Та спіткнулася на ґанку й переплутала слова.

- Давайте допоможемо ґаві відновити речення. Попрацюємо у парах. На

картках записані слова, що розсипалися, а ви спробуйте скласти з них

речення.

(Діти складають речення і читають класу).

1.У, росте, садку, нашому, аґрус.

2.Татко, дзиґу, Лесі, подарував.

3.Вміє, ґудзики, Оленка, пришивати.

4.На, вийшла, бабуся, ґанок.

5.У, ґуля, Мишка, лобі, на.

6.Козубочку, лежали, у, виноградні, грона.

7.Гуси, ґелґотати, білі, голосно.

8.Варила, з, матуся, аґрусу, варення.

9.Іванко, для, дзиґу, купив, сестрички.

10.Сіла, тополю, на, ґава.

- З цим завданням ви теж впоралися на “відмінно” .

ІV конверт

- Готові до наступного завдання чи втомилися? Розкриймо ІV конверт.

Тут ґава пропонує вам трохи розім’яти свої язички і вивчити

скоромовку про неї:

Ґава на ґанку пекла запіканку.

V конверт

А тепер для відпочинку

Ґава вам дає хвилинку.

- Послухайте, яка пригода сталася з нею одного разу. (Учителька читає

вірш Г.Бойка)

Ґава

Кіт облизується ласо:

Ґава в дзьобі держить м’ясо.

Ось поклала біля себе,

А коту того і треба.

Подивилась ґава вбік –

Кіт - за м’ясо і утік.

А малятам смішно стало:

Ґава ґаву упіймала!

- Діти, а що значить “упіймати ґаву”? (Бути неуважним. Проґавити –

проворонить(рос.), не помітити, пропустити).

- А як ви розумієте такий вислів: “крутиться, як дзиґа”? (Дуже

вертлявий, непосидючий).

- А можете показати, як це?

- Молодці! Відпочили? Готові розкрити наступний конверт?

 

4

VІ конверт

- А тут запрошення!

Наша ґава-молодиця

Вас запрошує в крамницю.

- Уявіть собі, що я – продавець, а ви – покупці. Подумайте, що з

вивчених слів можна купити у крамниці? (Дзиґу, аґрус, ґудзики).

- Запрошую вас до крамниці. Можете робити свої замовлення.

- Як треба звернутися до продавця? (Ввічливо попоросити, сказати

чарівні слова “будь ласка”, “дякую”).

(Діти роблять замовлення).

- Я гадаю, вам сподобалася гра? Дуже добре.

VІІ конверт

- І, нарешті, останній конверт, останнє завдання від ґави.

“Любі діти! - пише ґава.

Вмієте ви читати, розмовляти.

А чи вмієте писати?”

- Зараз ми розкриємо свої зошити і запишемо дату.

(Показ зразків писаних букв).

- Буква Ґ, ґ складаються з 2 елементів: прямої похилої лінії, закругленої

внизу і вигнутої лінії. Починаємо писати, як букву “ел”, а потім зверху

пишемо початок цифри 7. Спробуйте спочатку на картці, яку

приготувала ґава, а я подивлюся як у вас вийшло.

- А тепер давайте спробуємо написати рядок цих букв у зошитах. Сидіть

рівно, ручку і зошит тримайте правильно: ґава все бачить.

- Тепер подивіться, як треба з’єднувати букву “ґе” з іншими буквами за

допомогою з’єднувальної лінії.

(Списування у зошити слів з підручника).

- У вас добре вийшло, молодці!

- Чому слова Петро Ґалаґан написані з великої букви?

ІІІ. Підсумок уроку.

- Настав час підводити підсумки нашого уроку.

- Чи сподобалося вам виконувати завдання ґави?

- Чи запам’ятали ви слова, у яких є буква ґ?

- Давайте назвемо їх, щоб ґава упевнилася, що ми гарно попрацювали.

(Активним дітям вчителька дарує ґудзики з намиста ґави).

- Молодці! Наш урок мені дуже сподобався, а вам? А що найбільше?

ІV. Домашнє завдання.

- Дома потренуйтеся писати букви Ґ і ґ у з’єднанні (1 рядочок) і

прочитайте вірш Ганни Чубач “Галасливі горді гуси”(сторінка 79).

 



Hosted by uCoz

 На головну

 Зміст

 Наверх



Hosted by uCoz
Рейтинг@Mail.ru